Emocje do samego końca! Legia Warszawa lepsza od Astorii Bydgoszcz

Sporo emocji w końcówce spotkania Energa Basket Ligi w Warszawie! Ostatecznie Legia pokonała Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 96:88.

Pierwsze akcje należały do przyjezdnych, ale dość szybko dzięki zagraniom Arica Holmana i Dariusza Wyki to Legia przejęła inicjatywę. Bydgoszczanie szybko wracali jednak na prowadzenie, bo skuteczni byli Ben Simons oraz Mike Smith. Sytuację znowu zmieniali Billy Garrett oraz Kyle Vinales, a po 10 minutach było 24:19. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy zaczął budować większą przewagę - po trafieniu Łukasza Koszarka wynosiła ona już nawet 13 punktów. Teraz Enea Abramczyk Astoria nie była w stanie nawiązać rywalizacji - nawet kolejne akcje Myke’a Henry’ego to za mało. Trójki dokładał Vinales, dobry rytm utrzymywał Garrett, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:39.

W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało - to zespół trenera Wojciecha Kamińskiego udowadniał, że jest lepszy. Po dwóch akcjach z rzędu Kyle’a Vinalesa różnica wynosiła nawet 16 punktów. Gospodarze utrzymywali wysokie tempo w ataku, a bydgoszczanie nie byli w stanie dotrzymać im kroku. M. in. dzięki zagraniu Janisa Berzinsa po 30 minutach było 77:58. W kolejnej części meczu Paulius Petrilevicius zdobył osiem punktów z rzędu i lekko poprawiał sytuację przyjezdnych. Po chwili następne zagranie Henry’ego oznaczało tylko pięć punktów różnicy! Niemoc ekipy z Warszawy przełamał w końcu Billy Garrett. To nie był koniec emocji, ponieważ szybko do remisu doprowadził Smith. W końcówce kluczowe akcje należały jednak do Berzinsa, Vinalesa oraz Garretta i to Legia zwyciężyła ostatecznie 96:88.

Po 23 punkty dla gospodarzy rzucili Billy Garrett i Kyle Vinales. Myke Henry zdobył dla gości 30 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.

Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 96:88 (24:19, 27:20, 26:19, 19:30)

Punkty:

Legia Warszawa: Kyle Vinales 23, Billy Garrett 23, Janis Berzins 12, Travis Leslie 9, Aric Holman 8, Dariusz Wyka 5, Łukasz Koszarek 5, Grzegorz Kamiński 4, Geoffrey Groselle 4, Grzegorz Kulka 3.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Myke Henry 30, Paulius Petrilevicius 19, Mike Smith 18, Nathan Cayo 11, Ben Simons 6, Łukasz Frąckiewicz 3, Aleksander Lewandowski 1, Jakub Stupnicki 0, Igor Wadowski 0.