Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Turcji! Czy to dobry krok?

Siatkówka
Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Turcji! Czy to dobry krok?
fot. Cyfrasport
Martyna Czyrniańska zagra w Eczacibasi Stambuł?

Pojawiły się informacje, że przyszłym sezonie Martyna Czyrniańska będzie grała w drużynie Eczacibasi Dynavit Stambuł. Czy transfer utalentowanej 19-latki do tureckiego giganta jest dobrym krokiem? Na ten temat dyskutowali eksperci w magazynie #7strefa.

Martyna Czyrniańska urodziła się w 2003 roku i jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w polskiej siatkówce. Od 2021 roku gra w Grupa Azoty Chemiku Police, jednak w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe. Ma trafić do jednej z czołowych tureckich drużyn – Eczacibasi Dynavit Stambuł.

 

Zobacz także: Vital Heynen podjął decyzję! Kontrakt na nowy sezon podpisany

 

Czy kontrakt do tak mocnego zespołu to dobry pomysł na rozwój kariery młodej zawodniczki? Na ten temat dyskutowali eksperci siatkarscy w magazynie #7strefa.

 

– Uważam, że to jest dobre posunięcie. Młoda dziewczyna przejdzie ogromną szkołę. Musi się do tego bardzo dobrze przygotować, przed nią mnóstwo pracy. Musi się pokazać z dobrej strony i żeby tam grać, musi ciężko pracować – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy Joanna Mirek.

 

– Jeżeli taki transfer dojdzie do skutku, to jest dla zawodniczki nowa przygoda. Ona musi jeszcze dużo pracować, to młoda zawodniczka, która powinna jeszcze dużo rzeczy poprawić. Jest utalentowana, ale dużo pracy przed nią – zaznaczył trener Chemika Radosław Wodziński.

 

W barwach Eczacibasi w obecnym sezonie występują takie gwiazdy jak Tijana Bosković, Maja Ognjenović, Samanta Fabris, Irina Woronkowa czy Sinead Jack-Kısal. Drużyna ze Stambułu jest liderem ligi tureckiej, a w Lidze Mistrzyń zagra w półfinale.

 

Cała dyskusja na temat transferu w materiale wideo:

 

 

WYNIKI LIGI TURECKIEJ SIATKAREK

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie