Sportowe zmagania odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów!

Inne
Sportowe zmagania odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów!
fot. PAP
PŚ szpadzistów: Zmagania odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów

Francuska Federacja Szermiercza podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji zawodów Pucharu Świata szpadzistów w Saint-Maur-des-Fosses w dniach 19-21 maja. To kolejna szermiercza impreza odwołana po przywróceniu do rywalizacji sportowców rosyjskich i białoruskich.

Zawody w Saint-Maur-des-Fosses miały też liczyć się do kwalifikacji olimpijskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Świata we florecie kobiet bez zmian. Rosyjskie zawodniczki wystąpią na specjalnych zasadach 

 

"Nie mogąc spełnić próśb Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) dotyczących przyjęcia rosyjskich i białoruskich sportowców z okazji Pucharu Świata mężczyzn w szpadzie (...) w Saint-Maur-des-Fosses, Francuska Federacja Szermiercza z przykrością informuje o odwołaniu edycji Challenge Monal w 2023 roku" – wyjaśniono w komunikacie prasowym.

 

"Instytucje sportowe i rządowe, takie jak gmina Saint-Maur-des-Fosses, zostały poinformowane o tej decyzji" - dodano.

 

Sportowcy z obu krajów zostali wykluczeni rok temu z większości międzynarodowych zawodów sportowych w następstwie zbrojnej inwazji Rosji, której sojusznkiem jest Białoruś, na Ukrainę.

 

FIE podjęła 10 marca decyzję o ich przywróceniu, a we wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał zalecenia dla międzynarodowych federacji sportowych dotyczące ponownego dopuszczenia zawodników z Rosji i Białorusi do międzynarodowej rywalizacji, jednocześnie wprowadzając szereg warunków do spełnienia przez tych sportowców.

 

Niedawno Niemiecki Związek Szermierczy zrezygnował z organizacji zawodów Puchar Świata we florecie w Tauberbischofsheim (5-7 maja).

 

Natomiast w czwartek odwołany został planowany na październik międzynarodowy szermierczy turniej Trekanten International w Kopenhadze.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie