Znamy zdobywców Pucharu Prezydenta

W czwartkowy wieczór zwycięstwo Bruins zapewnił David Pastrnak

Zespół Boston Bruins pokonał w czwartek u siebie po dogrywce Columbus Blue Jackets 2:1 i zdobył Puchar Prezydenta przyznawany najlepszej drużynie fazy zasadniczej ligi NHL. Bruins mają na swoim koncie już 58 zwycięstw.

Na siedem meczów przed końcem fazy zasadniczej ekipa z Bostonu poprawiła już swój klubowy rekord wygranych w tej części sezonu. Dla Bruins to czwarty Puchar Prezydenta, odkąd po raz pierwszy przyznano go w sezonie 1985/86.

W czwartkowy wieczór zwycięstwo Bruins zapewnił David Pastrnak, który strzelił gola w 41. sekundzie dogrywki.

Drużyna Vegas Golden Knights przegrała na wyjeździe z San Jose Sharks 3:4 po dogrywce, jednak mimo tego jeszcze przed meczem jako pierwsza ekipa z Konferencji Zachodniej zapewniła sobie udział w play off po porażce Nashville Predators 0:2 z Pittsburgh Penguins.

W barwach Sharks zadebiutował obrońca Henry Thrun, który zanotował dwie asysty. Gospodarzom zwycięstwo w 50. sekundzie dogrywki zapewnił Logan Couture.

Connor McDavid strzelił 61. gola w sezonie, który był jego 300. w karierze, w wygranym przez Edmonton Oilers 2:0 meczu u siebie z Los Angeles Kings. Dla ekipy z Edmonton to trzecie zwycięstwo z rzędu i ósme w ostatnich dziewięciu spotkaniach. Bramkarz Oilers Stuart Skinner obronił 43 uderzenia.

24 strzały obronił bramkarz Vitek Vanecek, a jego Devils triumfowali u siebie nad New York Rangers 2:1.

Hat-tricka i asystę zanotował Matthew Tkachuk, prowadząc Florida Panthers do wyjazdowego zwycięstwa z Montreal Canadiens 5:2.

Philadelphia Flyers przedłużyli do siedmiu serię meczów, w których zdobyli punkty, po tym, jak na wyjeździe przegrali z Ottawa Senators po dogrywce 4:5. Siódmą porażkę z rzędu ponieśli natomiast Chicago Blackhawks, ulegając u siebie St. Louis Blues 3:5.