Co za forma Wisły Kraków! Kolejna efektowna wygrana po golach Hiszpanów

Radosław Sobolewski poprowadził Wisłę Kraków do kolejnego zwycięstwa.

Wisła Kraków z kolejnym zwycięstwem w Fortuna 1 Lidze! Tym razem podopieczni Radosława Sobolewskiego pokonali Chrobrego Głogów, triumfując u siebie 4:1.

"Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie w 17. minucie. Wówczas w drugim meczu z rzędu na listę strzelców wpisał się Miki Villar. Kilka minut później było już 2:0 - tym razem golkipera Chrobrego pokonał niezawodny w tym sezonie Luis Fernandez.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Marka Gołębiewskiego zanotowali kontaktowe trafienie autorstwa Rafała Wolsztyńskiego, który strzelił gola z rzutu wolnego. Ostatni głos w tej części gry należał jednak do gospodarzy, a konkretniej do Fernandeza, który ponownie pokonał Damiana Węglarza.

Po przerwie Wisła nadal atakowała, jednak długo nie była zdobyć kolejnej bramki. Jak się okazało - do 77. minuty. Wówczas golkipera z Głogowa pokonał Angel Rodado, który tym samym ustalił rezultat sobotniego spotkania.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4:1. Wisła zrewanżowała się Chrobremu za porażkę z Głogowa, kiedy to dwa gole Mateusza Machaja dały triumf gospodarzom 2:1.

Ekipa z Krakowa dopisała tym samym do swojego konta kolejne zwycięstwo, wygrywając siódme spotkanie w 2023 roku. Piłkarze Sobolewskiego mają na swoim koncie 45 punktów i na dobre wskoczyli do czołówki ligowej tabeli Fortuna 1 Ligi.

Po wznowieniu rozgrywek znacznie gorzej spisują się zawodnicy z Głogowa, którzy przegrali pięć spotkań, a punktowali tylko dwukrotnie, pokonując przed własną publicznością Chojniczankę Chojnice i remisując z Zagłębiem Sosnowiec.

Wisła Kraków - Chrobry Głogów 4:1 (3:1)
Bramki: Miki Villar 16, Luis Fernandez 22, 45, Angel Rodado 77 - Rafał Wolsztyński 39

Żółte kartki: Jaka Kolenc, Jakub Górski, Patryk Mucha, Artur Bogusz, Sebastian Steblecki.

Sędzia: Karol Arys (Szczecin).

Widzów: 9439.