Wzruszający apel Thurnbichlera do rodziny Kubackich (WIDEO)

Zimowe
Wzruszający apel Thurnbichlera do rodziny Kubackich (WIDEO)
fot. PAP
Wzruszający apel Thurnbichlera do rodziny Kubackich! (WIDEO)

Thomas Thurnbichler wspiera Dawida i Martę Kubackich. Trener polskich skoczków skierował do nich specjalny apel przy okazji konkursów w Planicy.

Kubacki wycofał się ze startów w Pucharze Świata pod koniec marca tego roku. Wszystko z powodu gorszego stanu zdrowia jego żony. - Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła - napisał na Instagramie 20 marca.

Zobacz także: Ekspresowy konkurs w Planicy. Polak na podium!

 

Pięć dni później Kubacki poinformował, że jego żona "jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp". Określił to jako "pierwsze zwycięstwo".

 

Z całego świata napływały słowa otuchy pod adresem rodziny Kubackich. W Planicy, gdzie odbywają się ostatnie konkursy tego sezonu, organizatorzy postawili tablicę, na której skoczkowie i szkoleniowcy mogli wspierać polską rodzinę. Zrobił to też Thurnbichler, który wystosował też wzruszający apel.

 

- Dawid, naprawdę cię tutaj brakuje. Zasłużyłeś, by tu być, ale oczywiście najważniejsze jest, by twoja rodzina czuła się dobrze. Dobrze jest słyszeć pozytywne wiadomości na temat zdrowia Marty. Walczcie razem i do zobaczenia niedługo - powiedział.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PZN | Od Deski Do Deski (@pzn_oddeskidodeski)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie