Grożą im zakazy stadionowe, bo... ustawili się w kształt emotikonki (ZDJĘCIE)

Piłka nożna
Grożą im zakazy stadionowe, bo... ustawili się w kształt emotikonki (ZDJĘCIE)
fot. PAP

Kibice egipskiego klubu Zamalek Kair są zagrożeni zakazem stadionowym za ustawienie się na trybunie w emotikon o kształcie rozgniewanej twarzy.

Podczas piątkowego meczu afrykańskiej Ligi Mistrzów pomiędzy egipskim Zamalek oraz sudańskim Al-Merreikh kibice gospodarzy wyrazili swoje niezadowolenie z wyników drużyny w nietypowy sposób.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odnaleziono srebrny medal Mohameda Salaha

 

Grupa około 150 kibiców, ubrana cała na czarno, ustawiła się na trybunie stadionowej w kształt zezłoszczonej twarzy. Powodem tego zachowania było odpadnięcie z turnieju w fazie grupowej już trzeci raz z rzędu. Kairczycy wygrali mecz 4:3 jednak brak awansu był przesądzony już przed rozpoczęciem meczu.

 

Prezes Zamalek zagroził zakazem stadionowym dla protestujących kibiców.

 

- Zamalek jest ubrany na biało z dwiema czerwonymi liniami. Każdy, kto chce nas wesprzeć, jest mile widziany, ale nie na czarno – powiedział dziennikarzom prezes Mansour. - Ci, którzy zjawili się na meczu z Al-Merreikh w czerni, nie będą mogli przyjść ponownie - zapowiedział.

 

 

Zamalek, który tydzień temu zwolnił portugalskiego trenera Jesualdo Ferreirę po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy, po chwilowym zwolnieniu go w styczniu, jest piąty w lidze egipskiej, 11 punktów za rywalem Al-Ahly, który ma dwa mecze więcej do rozegrania.

 

Mansour, świeżo po odbyciu miesięcznego wyroku więzienia w sprawie o zniesławienie prezydenta Al-Ahly, Mahmouda El Khatiba, dodał, że Zamalek osiągnął porozumienie z zagranicznym trenerem, które zostanie ogłoszone „w ciągu kilku dni”. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie