Koniec sezonu dla siatkarzy z Radomia! Indykpol AZS wygrał ostatni mecz fazy zasadniczej

Trener Indykpolu AZS Olsztyn Javier Weber.

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:1 w meczu 30. kolejki PlusLigi. Już przed tym spotkaniem olsztynianie mieli zapewnioną siódmą pozycję w tabeli i grę z Aluron CMC Wartą Zawiercie w play-off; w Iławie zagrali w rezerwowym składzie. Drużyna z Radomia zakończyła sezon i została sklasyfikowana na piętnastym miejscu.

Pierwsza partia toczyła się przy przewadze olsztynian (10:7, 20:18). W końcówce do głosu doszli jednak goście, którzy odrobili straty. Po dwóch asach Bartosza Firszta Czarni mieli piłkę setową (23:24). Indykpol AZS doprowadził do gry na przewagi, z której zwycięsko wyszli radomianie. Paweł Rusin zamknął seta skutecznym atakiem (24:26).

W drugiej odsłonie zagrywka stała się atutem siatkarzy z Olsztyna. Goście trzymali się do stanu 16:16, później w polu serwisowym pojawił się Moritz Karlitzek. Poszła seria sześciu wygranych akcji (22:16), z czterema asami tego zawodnika. Gospodarze spokojnie utrzymali przewagę, a błąd rywali w ataku przypieczętował ich zwycięstwo 25:21.

Set numer trzy nie miał wielkiej historii. Gospodarze zaczęli od 3:0 i w kolejnych fazach seta dominowali na parkiecie, powiększając przewagę. W pewnym momencie różnica wynosiła już dziesięć oczek (19:9), a jednostronną część meczu zamknął skutecznym atakiem Kamil Szymendera (25:13).

W czwartej odsłonie gospodarze nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. W środkowej części seta odskoczyli rywalom (15:9), ale radomianie odpowiedzieli punktową serią przy zagrywkach Michała Ostrowskiego (15:14). Jeszcze w końcówce mogli odrobić straty (21:19), ale kluczowe akcje padły łupem gospodarzy. Jan Król skutecznym atakiem zamknął rywalizację w tym spotkaniu (25:21).

Skrót meczu Indykpol AZS - Cerrad Enea Czarni:

Najwięcej punktów: Jan Król (16), Szymon Jakubiszak (15), Moritz Karlitzek (11) – Indykpol AZS; Damian Schulz (21), Paweł Rusin (17) – Cerrad Enea Czarni. Gospodarze lepiej punktowali zagrywką (13–6). MVP: Szymon Jakubiszak (11/12 = 92% skuteczności w ataku + 1 as + 3 bloki).

AZS: Szymon Jakubiszak, Grzegorz Pająk, Moritz Karlitzek, Taylor Averill, Jan Król, Bartłomiej Lipiński – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Kuba Hawryluk (libero), Dawid Siwczyk, Kamil Szymendera. Trener: Javier Weber.
Czarni: Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Paweł Rusin, Timo Tammemaa, Wiktor Nowak – Mateusz Masłowski (libero) oraz Maciej Nowowsiak (libero), Daniel Gąsior, Matthew West, Michał Ostrowski. Trener: Paweł Woicki.

Wyniki meczów 30. kolejki PlusLigi:

2023-02-24: PSG Stal Nysa – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)
2023-03-31: Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:2 (22:25, 25:22, 25:11, 21:25, 15:13)
2023-03-31: GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)
2023-04-01: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:20).
2023-04-02: Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 3:2 (21:25, 25:17, 25:23, 15:25, 15:12)

2023-04-02: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:21)
2023-04-03: BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-04-03: LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).