Mistrzu, dziękujemy! Mariusz Wlazły kończy siatkarską karierę

Siatkówka

Mariusz Wlazły zakończy sportową karierę po obecnym sezonie! Jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii, mistrz świata z 2014 roku, od trzech sezonów reprezentował barwy Trefla Gdańsk. – To mój ostatni play-off – zapowiedział 39-letni zawodnik.

Mariusz Wlazły urodził się 4 sierpnia 1983 roku w Wieluniu. W rodzinnym mieście rozpoczął swą przygodę z siatkówką. Później trafił do Skry Bełchatów. Barwy tego klubu reprezentował przez siedemnaście lat (2003–20). Wywalczył z bełchatowską drużyną dziewięć tytułów mistrza Polski, siedem Pucharów Polski i cztery Superpuchary. Zdobywał medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. W 2020 roku niespodziewanie zmienił barwy klubowe i trafił do Trefla Gdańsk.

 

Zobacz także: Pseudonimy polskich siatkarzy. "Dzik", "Szampon", "Fifi"... Skąd wzięły się słynne ksywki?

 

W latach 2005–14 występował w reprezentacji Polski. Z drużyną narodową wywalczył m.in. wicemistrzostwo (2006) oraz mistrzostwo świata (2014). Podczas rozgrywanych w Polsce MŚ 2014 został uznany MVP i najlepszym atakującym turnieju. W 2003 roku wywalczył z kolegami z reprezentacji juniorów mistrzostwo świata U21. 

 

Słynny siatkarz występował w swej karierze głównie na pozycji atakującego, grał też czasami na przyjęciu. To jeden z najlepszych zawodników w historii PlusLigi. Jest liderem rankingów MVP (74 statuetki), najlepiej punktujących (7589), zagrywających (802 asy) i atakujących (6076).

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie