Katarzyna Niewiadoma piąta na mecie klasyku Dookoła Flandrii

Lotte Kopecky

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła piąte miejsce w kolarskim klasyku Dookoła Flandrii. Zwyciężyła po samotnym finiszu Belgijka Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Kopecky uzyskała na mecie przewagę 36 sekund nad sześcioosobową grupką pościgową, którą przyprowadziła jej klubowa koleżanka, Holenderka Demi Vollering. Trzecia była Włoszka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), a Niewiadomą wyprzedziła jeszcze kolejna zawodniczka z Italii, Silvia Persico (UAE Team).

Piąte miejsce Niewiadomej to najwyższa lokata w historii startów Polek w tym wyścigu. Kobiety rywalizowały na dystansie 156 km ze startem i metą w Oudenaarde.

Półtorej godziny wcześniej zakończył się wyścig mężczyzn, jeden z pięciu tzw. monumentów kolarskich, najbardziej prestiżowych klasyków, rozgrywany na trasie z Brugii do Oudenaarde (273,4 km). Wygrał go po samotnej ucieczce Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Mężczyźni rywalizowali w Ronde van Vlaanderen po raz 107., a panie - po raz 20.