KTS Enea Siarkopol najlepszą drużyną fazy zasadniczej Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w poniedziałkowym spotkaniu ekstraklasy pokonały MUKS Start Nadarzyn 3:0 i zostały najlepszą drużyną fazy zasadniczej rozgrywek. W tym sezonie wygrały wszystkie mecze ligowe.

"Faza play off jest rozgrywana z udziałem czterech najlepszych drużyn po fazie zasadniczej" - można przeczytać w regulaminie rozgrywek.

W półfinałach pierwsza drużyna zagra z czwartą, a druga z trzecią. Zarówno w 1/2 finału, jak i w finale zostaną rozegrane dwa spotkania (pierwsze w hali drużyny, które zajęła niższe miejsce w tabeli po fazie zasadniczej).

W sezonie 2021/22 tarnobrzeżanki, 30-krotnie mistrzynie Polski, niespodziewanie nie zdobyły złotego medalu. Tytuł wywalczył KU AZS UE Wrocław.

W środę KTS Enea Siarkopol - w swojej hali - zagra rewanżowe spotkanie finału Ligi Mistrzyń. Na wyjeździe pokonała francuski zespół Metz TT 3:0.