Klub z Ekstraklasy zwolnił trenera! Zespół obejmie szkoleniowiec rezerw

Piłka nożna
Klub z Ekstraklasy zwolnił trenera! Zespół obejmie szkoleniowiec rezerw
fot. Cyfrasport
Adrian Siemieniec będzie prowadził Jagiellonię Białystok

Maciej Stolarczyk zwolniony z funkcji trenera Jagiellonii Białystok. Były trener reprezentacji do lat 21 prowadził białostocki klub przez kilka miesięcy. Miejsce w PKO BP Ekstraklasie dla Jagiellonii będzie ratował trener zespołu rezerw Adrian Siemieniec.

Maciej Stolarczyk został trenerem Jagiellonii w czerwcu zeszłego roku. Pod jego wodzą Jagiellonia nie notowała dobrych wyników. Stolarczyk białostocki klub poprowadził w 28 meczach, w których siedem razy wygrał, 12 razy zremisował i zanotował dziewięć porażek. Białostocki klub broni się przed spadkiem z Ekstraklasy. Po 26 kolejkach zajmuje 14. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 30 punktów i ma przewagę dwóch punktów nad strefą spadkową.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska zorganizuje mistrzostwa Europy? Niedługo zapadnie decyzja

 

"Maciej Stolarczyk przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok. Do końca bieżącego sezonu za wyniki Żółto-Czerwonych będzie odpowiadał dotychczasowy opiekun Jagiellonii II Białystok, Adrian Siemieniec" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie klubu.

 

Dla Macieja Stolarczyka Jagiellonia to drugi klub, który prowadził na poziomie Ekstraklasy. Wcześniej była to Wisła Kraków, której trenerem w latach 2018-2019.

 

 

Nowym trenerem białostockiego klubu zostanie Adrian Siemieniec, szkoleniowiec rezerw białostockiego klubu. 31-latek zostanie najmłodszym trenerem w Ekstraklasie. Siemieniec doświadczenie zbierał też jako asystent Ireneusza Mamrota. Z tym trenerem pracował w Chrobrym Głogów, Jagiellonii Białystok, Arce Gdynia, czy ŁKS-ie Łódź.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie