Poznaliśmy najlepszą drużynę rundy zasadniczej Tauron Ligi!

Siatkówka

Sezon zasadniczy w Tauron Lidze siatkarek za nami, a już we wtorek rozpoczyna się granie w fazie play-off. Które zawodniczki zdobyły uznanie władz ligi i znalazły się w najlepszej drużynie rundy?

Przypomnijmy, że do play-offów z najwyższej lokaty przystępuje ŁKS Commercecon Łódź. Tuż za łodziankami uplasowały się siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów. Podium dopełniły natomiast świeżo upieczone triumfatorki krajowego pucharu z Polic. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Od 0:2 do 3:2! Kapitalny pięciosetowy bój w finale siatkarskiego Pucharu Polski


I to właśnie przedstawicielki tych trzech ekip tworzą podstawowe zestawienie gwiazdorskiej drużyny. Najlepszą zawodniczką rundy została wybrana brazylijska rozgrywająca Łódzkiego Klubu Sportowego - Roberta Ratzke. Na ławce rezerwowych znalazło się także miejsce dla siatkarek z Bielska-Białej i Kalisza.

 

Z pewnością cieszyć może fakt, że w drużynie rundy obecne są młode siatkarki, które przez najbliższe lata mogą stanowić o sile polskiej drużyny narodowej.

 

Faza play-off rozpoczyna się już we wtorek. W pierwszych dwóch spotkaniach BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagra u siebie z Energą MKS Kalisz, a Developres Bella Dolina Rzeszów podejmie #VolleyWrocław.

 

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie