Sensacja! Bayern Monachium odpadł z Pucharu Niemiec

SC Freiburg wyeliminował Bayern Monachium w Pucharze Niemiec.

Bayern Monachium pożegnał się z Pucharem Niemiec! W ćwierćfinale Bawarczycy przegrali u siebie z SC Freiburg 1:2. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry.

Kilka dni temu Thomas Tuchel po raz pierwszy poprowadził Bayern Monachium. Lepszego debiutu nie mógł sobie wyobrazić, ponieważ jego nowi podopieczni pokonali Borussię Dortmund 4:2. Teraz przyszła pierwsza porażka...

Gospodarze mieli przewagę od początku i w 19. minucie otworzyli wynik za sprawą Dayota Upamecano. Goście jednak szybko odpowiedzieli. Już w 27. minucie do wyrównania doprowadził Nicolas Hofler.

Po przerwie podopieczni Tuchela bili głową w mur i nie zdołali pokonać bramkarza SC Freiburg. Tymczasem rywale w doliczonym czasie gry wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Lucas Holer i zamienił "jedenastkę" na gola!

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na poniedziałek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 2 i 3 maja. Finał - 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Bayern Monachium - SC Freiburg 1:2 (1:1)

Bramki: Dayot Upamecano 19 - Nicolas Hofler 27, Lucas Holer 90+5 (k)