Jak zmieniał się Bartosz Kurek? (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Jak zmieniał się na przestrzeni lat jeden z filarów reprezentacji Polski - Bartosz Kurek? Atakujący nie tylko był liderem kadry podczas mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku, ale także brylował na parkietach PlusLigi już w... 2004 roku! Zapraszamy do naszej galerii z Bartoszem Kurkiem w roli głównej!

To już 19 lat od kiedy po raz pierwszy ujrzeliśmy Bartosza Kurka na seniorskich parkietach siatkówki. Utalentowany zawodnik debiutował w wieku zaledwie szesnastu lat w AZS-ie Nysa pod okiem m.in. swojego ojca Adama, który również reprezentował barwy nyskiego klubu. Świetne występy w swoim pierwszym klubie zaowocowały transferem do Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, gdzie na dobre rozpoczęła się kariera Kurka. Dalej były już takie ówczesne potęgi jak Skra Bełchatów, Dynamo Moskwa, Cucine Lube czy Asseco Resovia Rzeszów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie finały jednak w Krakowie! Czy siatkarscy kibice pobiją kolejny rekord?


Atakujący ma na swoim koncie również występy w Stoczni Szczecin czy ONICO Warszawa oraz zagranicznych zespołach takich jak JT Thunders, Ziraat Bankasi Ankara czy Vero Volley Monza. Od 2020 roku Kurek zadomowił się w japońskim Wolf Dogs Nagoya, gdzie występuje już nieprzerwanie od trzech lat.


Dopiero udało się przejść przez klubowy życiorys Kurka obfitujący w wiele sukcesów i osiągnięć - także tych indywidualnych, ale to reprezentacyjne laury budzą największy szacunek kibiców Biało-Czerwonych. W barwach reprezentacji Polski Kurek zdobył m.in. mistrzostwo świata (2018) oraz został MVP tego turnieju, wicemistrzostwo świata (2022), mistrzostwo Europy (2009) oraz złoty medal Ligi Światowej (2012) wraz z tytułem MVP tych rozgrywek. To tylko część z bogatego dorobku siatkarza, który wciąż reprezentuje polskie barwy i z pewnością będzie chciał powiększyć swoją gablotę nagród i medali.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie