Modena zdobyła Puchar CEV! Włosi odwrócili losy finału

Valsa Group Modena pewnie zwyciężyła 3:0 w rewanżowym meczu finałowym Pucharu CEV i zdobyła trofeum po "złotym secie".

Valsa Group Modena pewnie zwyciężyła 3:0 w rewanżowym meczu finałowym Pucharu CEV i zdobyła trofeum po "złotym secie". W pierwszym spotkaniu włoski zespół gładko przegrał u siebie z Knack Roeselare w trzech partiach.

Od początku spotkania swój styl gry narzucili siatkarze z Modeny, którzy musieli mierzyć się z dużym ciężarem na barkach. Włoski zespół przegrał gładko w pierwszym spotkaniu 0:3 i musiał zwyciężyć 3:0 lub 3:1 w rewanżu. Wszystko jednak od samego początku zmierzało ku takiemu rezultatowi.

W pierwszym secie Modena utrzymywała przez większą część meczu prowadzenie, a Roeselare postawiło opór tylko w końcówce wychodząc od stanu 17:21 na 25:24. Dopiero na samym finiszu punktował Dragan Stanković i to Modena triumfowała w tym secie.

Druga i trzecia partia to podobna historia, choć już mnie dramatyczna. Dzięki Adisowi Lagumdziji i Earvinowi Ngapethowi włoski zespół punktował belgijskiego rywala i mieliśmy szybkie 3:0 w Roeselare, co oznaczało konieczność rozegrania złotego seta.

W tej partii również rywala zdominowała Modena, która nie chciała pozostawić żadnej wątpliwości po wpadce w pierwszym spotkaniu. Od wyrównanego początku 4:5, to Włosi odskoczyli swoim przeciwnikom, wygrali złotego seta przy stanie 9:15 i ostatecznie triumfowali w Pucharze CEV.

Knack Roeselare - Valsa Group Modena 0:3 (25:27, 22:25, 23:25)

Złoty set: 9:15