Trzy szybkie sety! Demolka w pierwszym meczu play-off PlusLigi

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Krzysztof Rejno i Dawid Konarski oraz Taylor Averill z Indykpolu AZS Olsztyn podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego PlusLigi.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pewnie wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off PlusLigi. Rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy się do trzech wygranych meczów, a zmiana gospodarza następuje po dwóch spotkaniach. Drugie starcie obu ekip zostanie rozegrane w piątek 7 kwietnia w Zawierciu.

Spotkanie z impetem rozpoczęli siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie, którzy po asie Miguela Tavaresa prowadzili 5:1. Goście szybko złapali kontakt (7:6), ale Jurajscy Rycerze znów odskoczyli, tym razem przy zagrywkach Krzysztofa Rejno (10:6). Od tego momentu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę i dominowali do końca seta, wykorzystując problemy rywali w przyjęciu i grając skuteczniej w ataku. W końcówce różnica wynosiła dziesięć oczek (21:11), a zepsuta zagrywka rywali dała zawiercianom ostatni punkt (25:13).

Set numer dwa był nieco bardziej wyrównany. Zawiercianie dobrymi zagrywkami budowali przewagę w środkowej części – asami popisali się Tavares (11:7) i Uros Kovacevic (13:8). W końcówce prowadzili 22:15 i wówczas olsztynianie zerwali się do walki i zmniejszyli straty (23:20). Nie zdołali jednak odrobić strat, bo Dawid Konarski skończył atak na wagę piłki setowej, a błąd gości dopełnił formalności w tej części meczu (25:20).

Trzecia partia miała podobny przebieg do poprzednich. Przyjezdni na początku dotrzymywali kroku rywalom, w środkowej części seta ekipa z Zawiercia zbudowała jednak solidną zaliczkę (15:11, 20:13). W końcówce olsztynianie wygrali kilka akcji, ale Aluron CMC Warta kontrolowała sytuację. Serwis rywali w siatkę oznaczał piłkę meczową (24:21), a spotkanie zamknął skuteczny atak blok-aut w wykonaniu Konarskiego (25:21).

Skrót meczu Aluron - Indykpol:

Najwięcej punktów: Uros Kovacevic (15), Dawid Konarski (14) – Aluron CMC Warta; Karol Butryn (13) – Indykpol AZS. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (11–4) i zagrywką (7–2). MVP: Marcin Waliński (7/11 = 64% skuteczności w ataku + 1 blok).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:13, 25:20, 25:21)

Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacevic, Krzysztof Rejno, Dawid Konarski, Marcin Waliński – Santago Danani (libero) oraz Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.
Indykpol AZS: Szymon Jakubiszak, Grzegorz Pająk, Moritz Karlitzek, Taylor Averill, Karol Butryn, Robbert Andringa – Kuba Hawryluk (libero) oraz Karol Jankiewicz, Bartłomiej Lipiński, Jakub Ciunajtis (libero), Dawid Siwczyk. Trener: Javier Weber.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1—0 dla Aluron CMC Warty. Drugi mecz w piątek 7 kwietnia w Zawierciu.