Hubert Hurkacz odpadł z niżej notowanym rywalem na wczesnym etapie turnieju

Hubert Hurkacz przegrał z Bernabe Zapatą Mirallesem 1-2 (6:7, 6:4, 2:6) w 1/8 finału turnieju ATP w Estoril. W ćwierćfinale Hiszpan zagra z Miomirem Kecmanoviciem, który pokonał Jurijego Rodionova 2-0 (6:0, 6:1).

Hubert Hurkacz turniej rozpoczął od wolnego losu w 1. rundzie. Jego czwartkowy rywal, Bernabe Zapata Miralles, na otwarcie turnieju ATP 250 w Estoril pokonał jednego z kwalifikantów - reprezentanta gospodarzy Henrique Rochę 6:4, 6:2.

Lepiej w spotkanie wszedł Miralles, który wygrał pierwszego gema. Po wymianie gemów, seta 7:6 wygrał jednak Hurkacz. Napędzony dobrym rezultatem z pierwszej partii, w debiutanckim gemie drugiego seta triumfował Polak. W trzecim secie bezkonkurencyjny był Miralles, który ograł Hurkacza 6:2.

W ćwierćfinale Hiszpan zagra z Miomirem Kecmanoviciem. Serb rozstawiony z numerem szóstym gładko ograł Austriaka Jurijego Rodionova 2-0 (6:0, 6:1).

Hubert Hurkacz - Bernabe Zapata Miralles 1-2 (6:7, 6:4, 2:6)