Alkohol na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski. "Co sobie o nas pomyślą?"

Piłka nożna
Alkohol na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski. "Co sobie o nas pomyślą?"
fot. PZPN
Na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 15 odkryto alkohol

Do niemałego skandalu doszło podczas zgrupowania reprezentacji Polski do lat 15 na Węgrzech. Młodzi piłkarze odkryli bowiem ukryte w sprzęcie sportowym piwa. Oburzenia takim faktem nie ukrywają rodzice nastoletnich zawodników.

Polska reprezentacja młodzieżowa przez kilka ostatnich dni przebywała na Węgrzech, gdzie brała udział w turnieju towarzyskim z udziałem drużyn Słowacji, Finlandii oraz gospodarzy. Biało-czerwoni pod względem sportowym spisali się przeciętnie, remisując z Węgrami i Finami oraz przegrywając ze Słowakami.

 

To jednak nie wynik sportowy młodych piłkarzy znalazł się na świeczniku, a "afera alkoholowa" z udziałem członków reprezentacji Polski, którzy w sprzęcie sportowym przemycali czteropaki z piwem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne sceny w czwartej lidze. Trenerowi odgryziono kciuka! (WIDEO)

 

Według doniesień TVP Sport, alkohol był ukryty w sprzęcie sportowym pod ręcznikami i koszulkami. Odkryli to piłkarze, którzy przenosili skrzynie ze sprzętem z autokaru do hotelu. Zbulwersowani takim incydentem są rodzice zawodników.

 

- Czy ci faceci, dorosłe chłopy, nie mogą na kilka dni się powstrzymać? Od jednego z nich chłopcy już od rana wyczuwają alkohol. Drużyna mieszka w ośrodku reprezentacji Węgier, w którym jest zakaz picia alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych. Co obsługa tego hotelu myśli sobie o nas, gdy w koszach na śmieci znajdują puszki po piwie? - powiedział jeden z rodziców.

 

Do sprawy odniósł się już PZPN, który wystosował oświadczenie.

 

"Bardzo poważnie podchodzimy do takich spraw. Reprezentacja wraca właśnie z turnieju do Polski. Sprawa będzie badana. Jeśli doszło do złamania prawa bądź naruszenia wewnętrznego regulaminu i ustalonych zasad podczas zgrupowania drużyny narodowej, zostaną wyciągnięte konsekwencje" - napisano.

 

Przypomnijmy, że selekcjonerem reprezentacji Polski U15 jest Dariusz Gęsior, a jego asystentami Szymon Hartman i Ariel Jakubowski.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie