Olbrzymia sensacja w lidze włoskiej! Semeniuk i Leon odpadli z walki o mistrzostwo

Kamil Semeniuk (po prawej) nie zagra o mistrzostwo Włoch.

Sir Safety Susa Perugia z Kamilem Semeniukiem i Wilfredo Leonem w składzie odpadła z walki o mistrzostwo Włoch. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali 1:3 z Allianzem Mediolan w piątym meczu ćwierćfinałowym ligi włoskiej.

Włoski szkoleniowiec zaskoczył już na początku meczu, nie desygnując do gry w wyjściowej szóstce Wilfredo Leona. Parę przyjmujących stworzyli Kamil Semeniuk i Ołeh Płotnycki. W pierwszej partii zdało to egzamin. Perugia bez większych problemów wygrała 25:18.

Obraz gry odmienił się jednak po zmianie stron. Mimo dobrego początku podopiecznych Andrei Anastasiego ekipa z Mediolanu zdołała nawiązać wyrównaną walkę i doprowadziła do remisu 9:9, a potem wyszła na prowadzenie. Lider ligi włoskiej po fazie zasadniczej gonił wynik i udało mu się wyrównać dopiero, gdy na zagrywce zadaniowo pojawił się Wilfredo Leon. Jeszcze lepszą zagrywką popisał się jednak chwilę później Yuki Ishikawa i Allianz ponownie uzyskał dwupunktowe prowadzenie. Do końca partii nie oddał go i doprowadził do wyrównania 1:1.

Porażka w drugim secie nie wpłynęła dobrze na nastroje w zespole Perugii. W grę ekipy Polaków wkradało się coraz więcej nerwowości, a rywalom wychodziło wszystko. Trener Anastasi zdecydował się wprowadzić na plac Leona, ale po chwili ponownie przywołał go do kwadratu dla rezerwowych. Perugia przegrywała przez dłuższą część seta, ale w końcówce doprowadziła do remisu 22:22 i emocje w Pala Barton sięgnęły zenitu. Po nerwowej końcówce wygrali goście 29:27 i olbrzymia sensacja była o krok.

Goście prowadzili w czwartym secie już 5:2. Ekipa Anastasiego zaczęła popełniać jeszcze więcej błędów i sytuacja robiła się coraz trudniejsza. Gospodarze doprowadzili do remisu 15:15, ale chwilę później po błędzie Semeniuka siatkarze z Mediolanu ponownie prowadzili dwoma punktami. Przyparta do muru Perugia desperacko rzuciła się do walki, ale nie zdołała odwrócić losów seta i przegrała ćwierćfinałową rywalizację 2-3.

Dla Perugii to olbrzymia porażka. Po rundzie zasadniczej zajmowała pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw. Allianz Mediolan osiągnął historyczny wynik awansując do czołowej czwórki ligi włoskiej. W półfinale zmierzy się z Cucine Lube Civitanova.

Sir Safety Susa Perugia - Allianz Milano 1:3 (25:18, 21:15, 27:29, 23:25)

Wynik rywalizacji: 2-3