Popis Manchesteru City! Mistrz Anglii o krok od półfinału Ligi Mistrzów

Manchester City w przekonującym stylu pokonał u siebie Bayern Monachium w spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 3:0. Tym samym zespół mistrza Anglii przystąpi do rewanżu w Monachium z solidną zaliczką.

"The Citizens" wyszli na prowadzenie w 27. minucie gry. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Rodri. Hiszpan uderzył zza pola karnego prosto w okienko bramki Yanna Sommera. Bayern najbliżej wyrównania był w końcówce pierwszej części gry. Z dystansu strzelał Leroy Sane, ale futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie minęła słupek bramki gospodarzy.

O ile na początku drugiej odsłony spotkania Bawarczycy podejmowali jeszcze odważniejsze próby ataków, tak z biegiem minut coraz wyraźniej inicjatywę przejmował zespół mistrza Anglii. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w golu na 2:0 w 70. minucie gry. Centrę Erlinga Haalanda mocnym strzałem głową zamknął Bernardo Silva.

Kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy konstruowali kolejne akcje ofensywne i szukali trzeciej bramki. Dopięli swego w 78. minucie spotkania. John Stones zgrał piłkę głową do niepilnowanego Haalanda. Norweg w takich sytuacjach zazwyczaj się nie myli. Najskuteczniejszy strzelec tej edycji Ligi Mistrzów strzelił swojego 11. gola w tych rozgrywkach.

Później ekipa z Manchesteru miała jeszcze kilka okazji, żeby podwyższyć prowadzenie, lecz ostatecznie rezultat meczu nie uległ już zmianie. City zwyciężyło i ma wyraźną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się 19 kwietnia w Monachium.

Manchester City - Bayern Monachium 3:0 (1:0)

Bramki: Rodri 27, Silva 70, Haaland 77

Manchester City: Ederson - Manuel Akanji, Ruben Dias, Nathan Ake - John Sones, Rodri - Bernardo Silva, Kevin De Bruyne (68. Julian Alvarez), Ilkay Gundogan, Jack Grealish - Erling Haaland

Bayern Monachium: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Alphonso Davies (80. Joao Cancelo) - Leon Goretzka, Joshua Kimmich - Kingsley Coman, Jamal Musiala (69. Sadio Mane), Leroy Sane - Serge Gnabry (80. Thomas Mueller)

Żółte kartki: Silva - Davies, Pavard