Francuz wygrał Brabancką Strzałę

Inne
Francuz wygrał Brabancką Strzałę
fot. PAP
Francuz Dorian Godon wygrał w środę 63. edycję kolarskiego wyścigu Brabancka Strzała.

Francuz Dorian Godon (AG2R Citroen) wygrał w środę 63. edycję kolarskiego wyścigu Brabancka Strzała. Na mecie wyprzedził współtowarzysza udanej ucieczki Irlandczyka Bena Healy'ego (EF Education-EasyPost).

Na trzecim miejscu, ze stratą 21 sekund, finiszował najszybszy z grupy pościgowej Francuz Benoit Cosnefroy (AG2R Citroen).

 

ZOBACZ TAKŻE: Zatrzymano złodziei zegarka znanego kolarza

 

Trasa długości 205 kilometrów, na której znalazło się 25 krótkich, lecz stromych podjazdów, sprzyjała ucieczkom. Przez kilkadziesiąt kilometrów na czele, z przewagą dochodzącą do siedmiu minut, jechała czwórka zawodników, ale ostatecznie zostali doścignięci, a na atak zdecydowała się kolejna grupka, z której w samej końcówce na czele pozostała dwójka - Godon i Healy. Do samej mety, usytuowanej na podjeździe, zachowali minimalną przewagę nad goniącym ich peletonem i między sobą rozgrali walkę o zwycięstwo. Więcej sił zachował 26-letni Francuz, odnosząc siódme w karierze, ale najbardziej znaczące zwycięstwo.

 

Startujący w barwach Ineos Grenadiers Michał Kwiatkowski odpadł z szybko jadącego peletonu (przeciętna wyścigu ponad 45 km/godz.) na około 60 km przed metą i zrezygnował z dalszej rywalizacji. Do mety nie dojechał także Kamil Małecki (Q36.5 Pro Cycling Team). Na 49. pozycji, ze stratą 8.47, uplasował się Łukasz Owsian (Arkea Samsic). Wyścig ukończyło 61 spośród ponad 120 startujących.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie