Pewny triumf Włoszek! Savino Del Bene Scandicci zdobywcą Pucharu CEV!

Savino Del Bene Scandicci zdobywcą Pucharu CEV!

Savino Del Bene Scandicci pewnie zwyciężyła 3:0 w rewanżowym meczu finałowym Pucharu CEV, dokładając do swojej kolekcji kolejne europejskie trofeum. Pierwsze spotkanie również padło łupem włoskiej drużyny, która w starciu z drużyną CS Volei Alba Blaj dwukrotnie udowodniła swoją wyższość.

Już od początku spotkania na prowadzenie wyszły siatkarki Scandicci (7:2), a w ataku znakomicie radziła sobie Ekaterina Antropova. W środkowej części seta kolejne punkty na konto włoskiej drużyny dołożyła Ting Zhu (10:4). Po drugiej stronie siatki koleżanki próbowała poderwać Dajana Boskovic (14:11), ale Włoszki nie dały się dogonić przeciwniczkom z Rumunii (17:12, 19:14). Pierwszą odsłonę zakończył punktowy blok Ekateriny Antropovy (25:18).

Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia Włoszek (8:1). Straty w zespole CS Volei Alba Blaj zaczęła odrabiać Sladjana Mirkovic (7:12), ale zryw Rumunek nie trwał długo. W końcówce seta Włoszki znów powiększyły swoją przewagę (17:9), ostatecznie potwierdzając swoją dominację i wygrywając drugą partię 25:12.

Początek trzeciego seta był dość wyrównany (3:3), ale skuteczne ataki Ting Zhu i Ekateriny Antropovy dały prowadzenie Włoszkom (7:4). W połowie partii, tak jak w dwóch poprzednich, swoje tempo narzuciły Włoszki, powiększając przewagę do dziesięciu "oczek" (15:5), a po ataku Haleigh Washington było już 20:9. Spotkanie zakończyła świetnie spisująca się w końcowej fazie seta Sara Alberti (25:11).

Savino Del Bene Scandicci - CS Volei Alba Blaj 3:0 (25:18, 25:12, 25:11).

Savino Del Bene Scandicci: Ting Zhu, Ekaterina Antropova, Yvon Belien, Elena Pietrini, Di Yao, Haleigh Washington – Brenda Castillo (libero) oraz Veronica Angeloni, Indre Sorokaite, Sara Alberti, Ofelia Malinov, Nicole Gamba, Camilla Mingardi, Yana Shcherban, Ludovica Guidi, Enrica Merlo. Trener: Massimo Barbolini.

CS Volei Alba BLAJ: Sladjana Mirkovic, Raisa Laura Ioan, Gergana Dimitrova, Iarina-Luana Axinte, Jovana Kocić, Andrea Kossanyiova – Andrea Elena Cojocaru (libero) oraz Jovana Cirkovi, Bojana Milenković, Georgiana Fales, Sorina Miclaus, Victoriia Russu, Kaitlyn Nicole Hord, Andreea Ispas. Trener: Stevan Ljubicic.