Zadecydował złoty set! Poznaliśmy klasyfikację drużyn, które nie zagrały w play-off Tauron Ligi

Moya Radomka Lotnisko Radom zajęła 9. miejsce w Tauron Lidze.

W rewanżowym meczu o 9. miejsce w Tauron Lidze siatkarki UNI Opole wygrały z Moya Radomką Lotnisko Radom 3:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny z Radomia, w tej sytuacji rywalizację rozstrzygnął złoty set. Wygrały go siatkarki Radomki i to one zakończyły rozgrywki na dziewiątej pozycji.

Trzy pierwsze sety rewanżowego starcia były dość jednostronne. Pierwszą partię pewnie wygrały gospodynie (25:15), drugą radomianki (18:25), a trzecią drużyna z Opola (25:16). Czwarta dostarczyła zdecydowanie większych emocji, bo jeszcze w końcówce przewagę miała Radomka (18:21), ale siatkarki UNI wyrównały, a następnie wygrały rywalizację na przewagi (26:24).

Opolanki wygrały mecz, ale przegrały zaciętego złotego seta 13:15. W tej sytuacji to siatkarki Radomki zakończyły rozgrywki Tauron Ligi na dziewiątym miejscu. MVP: Gabriela Makarowska-Kulej.

Wyniki meczów o 9. miejsce w Tauron Lidze:

2023-04-06: Moya Radomka Lotnisko Radom – UNI Opole 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:23)
2023-04-12: UNI Opole – Moya Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:15, 18:25, 25:16, 26:24); złoty set – 13:15.