Novak Djoković niespodziewanie odpadł w 1/8 finału turnieju w Monte Carlo

Novak Djoković

Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic niespodziewanie przegrał z Włochem Lorenzo Musettim 6:4, 5:7, 4:6 w 1/8 finału turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo.

We wtorek rozpoczynający rywalizację od drugiej rundy Serb, który w Monte Carlo triumfował dwukrotnie - w 2013 i 2015 roku, nie bez problemów pokonał plasującego się pod koniec drugiej setki rankingu Rosjanina Iwana Gaszkowa 7:6 (7-5), 6:2.

Włoch natomiast w pierwszej rundzie wygrał z Serbem Miomirem Kecmanovicem 7:6 (7-1), 6:0, a w drugiej ze swoim rodakiem Lucą Nardim 6:0, 6:0.

Czwartkowe starcie od początku było nierówne z obu stron - w pierwszej partii, wygranej przez Djokovica, tenisiści przełamali się pięć razy, natomiast w drugiej, która padła łupem Musettiego, aż dziewięciokrotnie. W trzecim secie toczyli zaciętą walkę, którą w połowie przerwał deszcz. Po powrocie na kort jedno przełamanie wystarczyło 21. w światowym zestawieniu Włochowi do końcowego, niespodziewanego zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem.

Za niespodziankę można uznać również triumf 100. tenisisty światowego zestawienia Niemca Jana-Lennarda Struffa nad czwartym w rankingu ATP Norwegiem Casperem Ruudem 6:1, 7:6 (8-6).

W ćwierćfinale Musetti zmierzy się ze swoim rodakiem, ósmym w światowym zestawieniu Jannikiem Sinnerem, który w 1/8 finału wyeliminował Huberta Hurkacza 3:6, 7:6 (8-6), 6:1.

Do najlepszej ósemki wcześniej awansowali również Duńczyk Holger Rune, który wygrał walkowerem z kontuzjowanym Włochem Matteo Berrettinim, Rosjanin Andriej Rublow, który pokonał swojego rodaka Karena Chaczanowa 7:6 (7-4), 6:2, Amerykanin Taylor Fritz po wyeliminowaniu Czecha Jiriego Lehecki 4:6, 6:4, 6:1, a także obrońca tytułu Stefanos Tsitsipas. Grek w 1/8 finału wygrał z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym 6:3, 6:4.

W ostatnim spotkaniu trzeciej rundy Rosjanin Daniił Miedwiediew gra z Niemcem Alexandrem Zverevem.