Ciąg dalszy problemów PGE Skry Bełchatów! GKS Katowice z dużą zaliczką

GKS Katowice pokonał PGE Skrę Bełchatów

GKS pokonał w Katowicach PGE Skrę Bełchatów 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:21) w pierwszym meczu rywalizacji o 11. miejsce w tabeli PlusLigi. Drugie starcie odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku w Bełchatowie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie kilkupunktowej przewagi nad rywalem. Nic zatem dziwnego, że do końca partii nie było wiadomo, która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Seta efektownym asem serwisowym zakończył Jakub Szymański. GKS wygrał pierwszą partię 26:24.

W drugiej części spotkania ponownie lepsza okazała się ekipa gospodarzy. GKS był coraz pewniejszy w swojej grze, a Skra nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę oponentów. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Damian Domagała. Dzięki swoim mocnym zagrywkom polski siatkarz był w stanie zdobyć dla swojego zespołu trzy punkty z rzędu. Ekipa z Bełchatowa przegrała drugiego seta 21:25.

Dwa przegrane sety zadziałały na siatkarzy PGE Skry jak kubeł zimnej wody. Zawodnicy klubu z Bełchatowa zaczęli zdobywać punkt za punktem, dzięki czemu byli w stanie odskoczyć przeciwnikom. Skra była w stanie utrzymać prowadzenie do końca partii i wygrać seta 25:22.

Była to jednak jedyna część meczu, w której po zwycięstwo sięgnęła ekipa gości. GKS w czwartym secie dominował na boisku. Zawodnicy ekipy z Katowic bez problemu radzili sobie z atakami przeciwników, dzięki czemu triumfowali w ostatniej odsłonie czwartkowego starcia 25:21.

Warto przypomnieć, że był to pierwszy mecz w rywalizacji o 11. miejsce w tabeli PlusLigi. Drugie starcie odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku w Bełchatowie.

Pierwszy mecz o 11. miejsce: GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:21).

MVP: Damian Domagała

GKS Katowice: Sebastian Adamczyk, Damian Domagała, Piotr Hain, Gonzalo Quiroga, Georgi Seganow, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Wiktor Mielczarek

PGE Skra Bełchatów: Dawid Gunia, Bartłomiej Janus, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz, Wiktor Musiał, Lukas Vasina - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Mihajlo Mitic, Jakub Rybicki