Dlaczego Steven Gerrard nie zdecydował się poprowadzić Polski? Anglik zabrał głos

Piłka nożna
Dlaczego Steven Gerrard nie zdecydował się poprowadzić Polski? Anglik zabrał głos
fot. PAP/EPA

Jednym z trenerów, który po mistrzostwach świata w Katarze był łączony z objęciem reprezentacji Polski, był Steven Gerrard. Anglik jednak nie przyjął oferty z Polski. Teraz zdecydował się wyjaśnić, dlaczego w ostatnich miesiącach postanowił zrobić sobie przerwę od pracy w roli trenera.

Steven Gerrard pozostaje bezrobotny od jesieni, kiedy rozstał się z Aston Villą. Zimą pojawiały się informacje, że dostał ofertę poprowadzenia reprezentacji Polski. Ostatecznie z niej nie skorzystał, a nowym selekcjonerem został Fernando Santos. W rozmowie z "League Managers Association" Gerrard wyjaśnił, dlaczego nie chciał szybko wracać na ławkę trenerską.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Salamon zawieszony! UEFA podjęła decyzję

 

- Czasem trzeba zrobić reset, poczekać i uzbroić się w cierpliwość, a dopiero potem walczyć o powrót na ławkę. Odkąd odszedłem z Aston Villi, oferowano mi możliwość pracy na szczeblu klubowym i międzynarodowym, w tym ekscytującą szansę w lidze zagranicznej. Żadna z propozycji nie była wtedy dla mnie odpowiednia - powiedział Gerrard.

 

Przyznał również, że w ostatnich miesiącach intensywnie analizował swoją pracę.

 

- Miałem czas, aby dokładnie przeanalizować i zastanowić się nad poprzednim sezonem. W piłce nożnej musisz uczyć się na błędach i czerpać siłę z sukcesów - przyznał.

 

Steven Gerrard pracował w Aston Villi od połowy listopada 2021 roku do października 2022 roku. Oprócz pracy w zespole z Birmingham, był także szkoleniowcem Rangers FC, czy juniorskich zespołów Liverpool FC.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie