Kamil Semeniuk niedługo zmieni klub? Chce wrócić do PlusLigi

Siatkówka

Według medialnych doniesień z Włoch Kamil Semeniuk już niedługo może zmienić pracodawcę. Były zawodnik Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle miał wyrazić chęć powrotu do PlusLigi.

Semeniuk występuje w barwach Perugii od początku sezonu 2022/2023. Polak przeszedł do włoskiego zespołu z Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W ostatnim czasie nowy klub reprezentanta Polski ma kłopoty. Siatkarze Perugii najpierw zostali wyeliminowani z walki o triumf w Lidze Mistrzów przez ZAKSĘ, a następnie sensacyjnie przegrali z Allianz Milano w fazie play-off włoskiej ligi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest decyzja Perugii w sprawie Anastasiego!

 

Nic zatem dziwnego, że coraz częściej w mediach pojawiają się informacje na temat możliwych transferów z Perugii. Jednym z zawodników, który ma chcieć opuścić szeregi zespołu, jest właśnie Semeniuk. Jak informuje Gian Luca Pasini, Polak już poprosił włodarzy klubu o możliwość zmiany pracodawcy. Według medialnych doniesień, urodzony w 1996 roku zawodnik wyraził chęć powrotu do PlusLigi. Obecna umowa Polaka ma obowiązywać jeszcze przez rok. 

 

Warto przypomnieć, że Semeniuk grając na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, osiągał spore sukcesy. Jako zawodnik ZAKSY trzy razy sięgnął po mistrzostwo kraju, triumfował także w Pucharze i Superpucharze Polski. Z ekipą z Kędzierzyna-Koźla dwukrotnie wygrał również Ligę Mistrzów. 

 

Należy zaznaczyć, że obecnie barwy Perugii reprezentuje także inny reprezentant Polski - Wilfredo Leon. Możliwe, że on również już niedługo opuści szeregi włoskiego zespołu.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie