Lech Poznań - Fiorentina 1:4. Gole Giacomo Bonaventury i Jonathana Ikone

Lech Poznań od 64. minuty przegrywa z Fiorentiną 1:4 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Konferencji Europy. Strzelcem gola na 1:3 został Giacomo Bonaventura. Czwartą bramkę dla Fiorentiny zdobył Jonathan Ikone. Rewanż odbędzie się 20 kwietnia we Florencji.

Wynik otworzył Arthur Cabral, który trafił do siatki już w 4. minucie. W 20. minucie wyrównał Kristoffer Velde, który wykończył świetną akcję poznańskiej drużyny mocnym strzałem z 16. metra. Wynik pierwszej połowy ustalił Nicolas Gonzalez. Bonaventura trafił do siatki w 58. minucie, a Ikone 6 minut później.

To 16. dwumecz polskiego klubu w ćwierćfinale europejskich pucharów. Tylko cztery z dotychczasowych okazały się zwycięskie, więc Lech ma szansę zapisać się w historii polskiego futbolu.

Jeśli poznański zespół wyeliminuje Fiorentinę, jego rywalem w następnej rundzie będzie lepszy z rywalizacji FC Basel - Nice.