Młodzieżowy reprezentant Polski zostaje w zespole! Świetny ruch klubu z PlusLigi

Siatkówka
Młodzieżowy reprezentant Polski zostaje w zespole! Świetny ruch klubu z PlusLigi
fot. PAP
Maciej Nowowsiak (po prawej)

Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczynają kompletowanie składu na przyszły sezon. W piątek klub za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformował, że barw Czarnych w dalszym ciągu będzie bronić utalentowany libero Maciej Nowowsiak.

W kończącej się powoli kampanii 2022/2023 na pozycji libero w radomskim klubie o miejsce w składzie rywalizowali właśnie Maciej Nowowsiak i Mateusz Masłowski. Więcej występów zanotował ten drugi, ale gra Nowowsiaka, kiedy już dostawał swoją szansę, zdecydowanie mogła się podobać. W niektórych spotkaniach zdarzało się, że obaj panowie pojawiali się na parkiecie. Łącznie 22-letni zawodnik zagrał w tym sezonie w dziesięciu ligowych spotkaniach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikt nie ma takiej lewej ręki. Będzie go brakowało w PlusLidze

 

Teraz już wiadomo, że były siatkarz SMS Spała w nadchodzących rozgrywkach dalej będzie dbać o jakość przyjęcia w ekipie z Radomia. Dla Nowowsiaka będzie to już czwarty sezon, który spędzi w zespole Czarnych. Urodzony w 2001 roku gracz ma na swoim koncie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

 

"Maciej życzymy Ci powodzenia w nowym sezonie PlusLigi i jak najlepszych meczów w barwach radomskiego klubu" - napisano na oficjalnej stronie internetowej radomskiego klubu.

 

Sezon 2022/2023 był dla podopiecznych Pawła Woickiego kompletnie nieudany. Czarni przez cały rok musieli walczyć o utrzymanie w lidze, a na swoim koncie zgromadzili zaledwie 14 punktów. To przełożyło się na przedostatnie, piętnaste miejsce w ligowej stawce.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie