Nie tylko w siatkówce! Dwie tureckie drużyny w finale Euroligi koszykarek

ZVVZ USK Praga - CBK Mersin Yenisehir 58:78.

Koszykarki CBK Mersin Yenisehir po zwycięstwie nad gospodarzem turnieju Final Four ZVVZ USK Praga 78:58 zostały drugim finalistą Euroligi. W niedzielę w meczu o tytuł zmierzą się dwie tureckie drużyny, gdyż wcześniej Fenerbahce Stambuł wygrał z Famila Beretta Schio 77:70.

Debiutująca w Final Four drużyna z Mersin pierwszy w dziejach klubu awans do finału zawdzięcza dobrej defensywie w drugiej połowie spotkania. Do przerwy wygrywała 44:40, ale w kolejnych dwóch kwartach pozwoliła gospodyniom rzucić zaledwie po dziewięć punktów, sama zdobywając 18 i 16.

Tym samym dojdzie do pierwszego w historii finału Euroligi koszykarek z udziałem dwóch drużyn z Turcji i na pewno jedna z nich zdobędzie swój pierwszy tytuł w najważniejszych kobiecych rozgrywkach.

Fenerbahce w finale wystąpi drugi raz z rzędu (przed rokiem przegrał w Stambule z węgierskim Sopronem 55:60) i piąty w historii. Dotychczas (2013, 2014, 2017, 2022) nie udało mu się zwyciężyć.