Reprezentant Polski strzelił gola w meczu z PSG (WIDEO)

Przemysław Frankowski strzelił gola w meczu z PSG

Przemysław Frankowski, który reprezentuje barwy RC Lens, strzelił gola w sobotnim meczu francuskiej ekstraklasy przeciwko Paris Saint-Germain. Polak zdobył bramkę z rzutu karnego.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla zespołu Polaka. Już w 19. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul na Achrafie Hakimim otrzymał Salis Abdul Samed. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zawodnicy Paris Saint-Germain byli w stanie zdobyć trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Kylian Mbappe, Vitinha oraz Lionel Messi.

Po przerwie pojawiła się iskierka nadziei dla ekipy RC Lens. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Fabian Ruiz. Sędzia w tej sytuacji musiał wskazać na jedenasty metr, a do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Przemysław Frankowski. Polak bez problemu wykorzystał rzut karny i strzelił, jak się potem okazało, gola honorowego. Mecz zakończył się zwycięstwem klubu ze stolicy Francji 3:1.

Warto zaznaczyć, że trafienie w sobotnim starciu z Paris Saint-Germain było czwartym golem strzelonym przez reprezentanta Polski w tym sezonie Ligue 1. Należy przypomnieć, że jedną ze swoich bramek w sezonie 2022/2023 Frankowski zdobył właśnie w meczu przeciwko PSG, który miał miejsce w styczniu 2023 roku. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną RC Lens 3:1.