Kacper Kozłowski strzelił kolejnego gola w Holandii. Vitesse wygrało na wyjeździe

Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski wpisał się na listę strzelców w niedzielnym meczu NEC Nijmegen - SBV Vitesse. Zespół Polaka wygrał na wyjeździe 4:1 i zrobił ważny krok w stronę utrzymania w lidze holenderskiej.

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu Vitesse miało ledwie dwa punkty przewagi nad 16. miejscem oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie. Zwycięstwo dało piłkarzom Phillipa Cocu nieco spokoju, ale nadal nie są oni pewni pozostania w elicie na kolejny sezon. Do końca rozgrywek pozostało bowiem pięć kolejek.

Vitesse dobrze rozpoczęło starcie z Nijmegen. Wynik otworzył w 25. minucie Matus Bero. Trzy minuty później było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Kacper Kozłowski. Polak zanotował drugą bramkę w tym sezonie ligi holenderskiej. Ma na koncie także cztery asysty.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Vitesse.

Kozłowski dołączył do Vitesse w sierpniu zeszłego roku na zasadzie wypożyczenia z Brighton & Hove Albion. Wraz z końcem sezonu Polak powróci do macierzystego klubu, w którym spróbuje przebić się do pierwszej drużyny.

W styczniu 2022 roku "Mewy" zapłaciły Pogoni Szczecin za Kozłowskiego ponad 10 milionów euro. Na razie piłkarz nie zadebiutował jednak w Premier League. Rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Belgii, a teraz gra w Holandii.