Real Madryt zbliżył się do Barcelony! Robert Lewandowski bez gola

FC Barcelona zremisowała z Getafe

Piłkarze Barcelony zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Getafe w meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Strata punktów przez lidera pozwoliła Realowi Madryt zmniejszyć straty do 11 punktów.

Oba najlepsze kluby LaLigi w ten weekend otrzymały podobne zadanie. Rywalizowały na wyjazdach z drużynami z końca tabeli, które klasyfikowane są tuż nad strefą spadkową.

"Królewscy" w Kadyksie odrobili lekcję i w sobotę wygrali 2:0. Z kolei Blaugrana męczyła się w podstołecznym Getafe na stadionie Coliseum Alfonso Pereza. Podopieczni trenera Xaviego w drugim kolejnym meczu zanotowali remis 0:0. Tydzień temu podobnie było z Gironą.

Goście już w pierwszej połowie mogli prowadzić. Najgroźniejszą akcję Barcy przeprowadził Raphinha, który po kontrze trafił w słupek. Dobitka Alejandro Balde także obiła się od tego samego słupka. Z kolei Robert Lewandowski najlepszą okazję do zdobycia 18. ligowej bramki w sezonie zaprzepaścił w 55 minucie. Po wbiegnięciu w pole karne uderzył piłkę głową, ale zabrakło mu precyzji.

Zespół Getafe był bliski sprawienia niespodzianki. W finałowych minutach powstało zamieszanie na polu karnym Barcy. Piłka spadła pod nogi Borji Mayorala, który minimalnie chybił.

W tabeli prowadzi Barcelona - 73 pkt. Real jest gorszy o 11 "oczek". Trzecie w klasyfikacji Atletico Madryt (57) w niedzielę gra z Almerią.