Sensacja w boksie! 40-letni Chińczyk mistrzem świata (WIDEO)

Sporty walki
Sensacja w boksie! 40-letni Chińczyk mistrzem świata (WIDEO)
fot. PAP
Zhilei Zhang

Chińczyk Zhilei Zhang wygrał walkę z Joe Joycem i od tej pory może mianować się tymczasowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBO. Kluczowa okazała się szósta runda, która została przerwana z powodu kontuzji Anglika.

Starcie to było pojedynkiem dwóch wicemistrzów olimpijskich w wadze super ciężkiej. Zhang to srebrny medalista z 2008 roku, a Joyce z 2016 roku. Od samego początku to Chińczyk stawiał swoje warunki. Był szybszy i skuteczniejszy od swojego rywala, który nawet przez moment nie potrafił przejąć kontroli. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna głośna walka z udziałem Jake'a Paula. Zmierzy się z legendą MMA

 

Już w trzeciej rundzie pod okiem Joyce'a pojawiła się opuchlizna. Główne ataki Zhang wyprowadzał z lewej ręki. Potem było tylko gorzej. Przed, jak się okazało decydującą rundą, Anglik był opatrywany przez lekarzy, którzy ostatecznie podjęli decyzję o dopuszczeniu go do dalszej rywalizacji.

 

Jednak stan oka boksera był już bardzo niekorzystny. To sprawiło, że Zhang nie miał problemu z szybkim zakończeniem walki. Sędzia ringowy momentalnie podjął decyzję o zakończeniu pojedynku. Tym samym Chińczyk pozbawił Anglika szans do pełnoprawnego tytułu, który ma Ołeksandr Usyk. 

 

DK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie