Wielkie emocje w Warszawie! Cztery gole w hicie Ekstraklasy

Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań

Lech Poznań zremisował z Legią w Warszawie 2:2. Oba gole dla "Kolejorza" strzelił Afonso Sousa, natomiast bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Tomas Pekhart i Paweł Wszołek.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 13. minucie. Paweł Wszołek oszukał jednego z defensorów Lecha na prawym skrzydle, a następnie dośrodkował w pole karne. Do piłki dopadł Tomas Pekhart. Czeski napastnik bez problemu umieścił futbolówkę w bramce "Kolejorza" i tym samym strzelił swojego piątego gola w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Przed końcem pierwszej połowy spotkania Lech miał dobrą okazję, by doprowadzić do wyrównania. Oko w oko z bramkarzem "Wojskowych" stanął bowiem Mikael Ishak. Mimo to lepszy w tym pojedynku okazał się Dominik Hładun, który obronił strzał kapitana zespołu ze stolicy Wielkopolski.

Po przerwie goście rzucili się do ataku, a ich starania już po chwili przyniosły zamierzony efekt. Po momencie zamieszania w polu karnym Legii Afonso Sousa był w stanie oddać strzał. Chociaż Bartosz Slisz był bliski wybicia futbolówki, to piłka przekroczyła linię bramkową. Dzięki temu podopieczni Johna van den Broma doprowadzili do wyrównania już w 47. minucie.

Na murawie zrobiło się nerwowo. Na boisku doszło do przepychanek, przez które żółte karki obejrzeli Artur Jędrzejczyk oraz Antonio Milic. Na atmosferę panującą na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej mocniej jednak wpłynęło drugie trafienie Lecha. Swojego drugiego gola w tym hitowym starciu strzelił Sousa. Portugalczyk popisał się swoimi umiejętnościami i mocnym uderzeniem pod poprzeczką pokonał Hładuna.

Mimo to kibice Legii przed ostatnim gwizdkiem mieli jeszcze powód do radości. Po dobrej akcji skonstruowanej przez piłkarzy stołecznej ekipy piłkę do pustej bramki wpakował Wszołek. Chociaż obie ekipy próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to już do końca starcia na tablicy wyników widniały dwie dwójki.

Po tym meczu Legia nadal zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z 57 punktami na koncie, natomiast Lech jest trzeci z 48 "oczkami". Liderem PKO BP Ekstraklasy pozostaje Raków Częstochowa. Piłkarze klubu spod Jasnej Góry w 28 meczach byli w stanie uzbierać 65 punktów.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2 (1:0)

Bramki: Tomas Pekhart 13, Paweł Wszołek 87 - Afonso Sousa 47, 69