Jerzy Janowicz wystąpi na igrzyskach

Jerzy Janowicz wystąpi na igrzyskach europejskich

Jerzy Janowicz wystąpi na igrzyskach europejskich w Krakowie! Znany polski tenisista w parze z Marcinem Maszczykiem wygrali turniej w Tychach. Janowicz będzie rywalizował w... padlu.

Janowicz i Maszczyk w finale turnieju w Tychach rywalizowali z duetem Gabriel Biliński - Filip Olech. Słynny polski tenisista i jego partner na korcie wygrali to spotkanie w dwóch setach. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (6:4, 6:2). Dzięki temu zwycięstwu Janowicz zapewnił sobie awans na igrzyska europejskie rozgrywane w Krakowie.

"Let's go! Udało się wygrać drugi turniej padlowy w parze z Marcinem Maszczykiem i zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Europejskich w Krakowie" - napisał na swoim profilu na Instagramie 33-latek.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jerzy janowicz (@jerzy_janowicz_official)

Padl to sport zawierający w sobie elementy tenisa i squasha. Kort do padla jest mniejszy od kortu tenisowego i jest otoczony ścianami, które mogą być wykorzystywane podczas gry.

Janowicz jest jednym z najbardziej znanych polskich tenisistów. Najwyżej w rankingu plasował się na 14. miejscu w 2013 roku. Warto zaznaczyć, że Janowicz był pierwszym Polakiem, który awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju w rywalizacji singlistów. W 2013 roku zapewnił sobie miejsce w półfinale Wimbledonu, pokonując Łukasza Kubota. Na jego drodze do finału stanął jednak Andy Murray, który pokonał Polaka, tracąc w tym czasie tylko jednego seta.