Kenijczyk ponownie najlepszy w maratonie w Bostonie

Evans Chebet drugi rok z rzędu wygrał maraton w Bostonie.

Kenijczyk Evans Chebet drugi rok z rzędu wygrał maraton w Bostonie. Uzyskał czas 2:05.54, o 10 sekund wyprzedzając Tanzańczyka Gabriela Geaya i 12 zwycięzcę sprzed dwóch lat Kenijczyka Bensona Kipruto. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Hellen Obiri - 2:21.38.

Chebet, który wygrał ubiegłoroczny maraton w Nowym Jorku, po 40. kilometrze oderwał się od Geaya oraz Kipruto i z niewielka przewagą nad rywalami minął linię mety. Dopiero szóste miejsce zajął rekordzista świata i dwukrotny mistrz olimpijski Kenijczyk Eliud Kipchoge.

Bieg kobiet miał podobny scenariusz. Na ostatnich kilometrach tempo dyktowała grupka zawodniczek, ale w końcówce Chebet zdecydowanie przyspieszyła i odniosła pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Etiopka Ababel Yeshaneh - 2:21.50, a trzecie reprezentująca Izrael Lonah Salpeter - 2:21.57.

127. edycja bostońskiego maratonu odbywała się w trudnych warunkach, mżył deszcz i dosyć mocno wiało. W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny słynny maraton w Londynie.