Jonas Vingegaard przedłużył kontrakt z Jumbo-Visma

Inne
Jonas Vingegaard przedłużył kontrakt z Jumbo-Visma
Fot. PAP
Jonas Vingegaard

Jonas Vingegaard, zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Tour de France, przedłużył kontrakt z holenderską grupą Jumbo-Visma do 2027 roku. 26-letni duński kolarz reprezentuje jej barwy od 2019 roku.

W 2021 roku Vingegaard zajął drugie miejsce, a przed rokiem okazał się najlepszy w najbardziej prestiżowym wieloetapowym wyścigu kolarskim na świecie. W tegorocznej edycji szykuje się kolejny odcinek jego rywalizacji ze Słoweńcem Tadejem Pogacarem, triumfatorem w "Wielkiej Pętli" z lat 2020-21.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grypa zatrzymała obrońcę tytułu. Belg walczy o kolejny start

 

"Razem z grupą przebyliśmy fantastyczną drogę. Mogę tu każdego dnia liczyć na wsparcie, jakiego potrzebuje każdy kolarz. Zespół i ludzie, którzy go tworzą, prezentują wielką wartość, a ja czuję się w tej ekipie jak w domu. Myślę, że wspólnie postaramy się osiągnąć jeszcze wyższy poziom" - podkreślił Vingegaard, cytowany w komunikacie Jumbo-Visma.

 

Pochodzący z Hillerslev na Jutlandii kolarz od początku sezonu prezentuje wysoką formę - zajął trzecie miejsce w Paryż-Nicea oraz wygrał wyścig Dookoła Kraju Basków.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie