Znamy terminarz reprezentacji Polski na przyszły sezon! Kiedy odbędzie się pierwszy mecz?

Siatkówka
Znamy terminarz reprezentacji Polski na przyszły sezon! Kiedy odbędzie się pierwszy mecz?
fot. Cyfrasport
Wiemy, kiedy odbędzie się pierwszy mecz reprezentacji Polski w nowym sezonie

Już wiadomo, kiedy odbędzie się pierwszy mecz siatkarskiej reprezentacji Polski w nowym sezonie! Polacy już 25 maja 2023 roku zmierzą się z reprezentacją Niemiec w katowickim Spodku.

O meczu między polskimi a niemieckimi siatkarzami poinformowano w środę 19 kwietnia 2023 roku. Tę dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców siatkówki przekazano podczas oficjalnej konferencji prasowej z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i prezydenta Katowic Marcina Krupy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarskie święto w Katowicach! Odsłonięcie nowych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki i inauguracja sezonu

 

Biało-Czerwoni swój inauguracyjny mecz w nadchodzącym sezonie rozegrają przy okazji odsłonięcia nowych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach.

 

- Tym spotkaniem rozpocznie się droga do olimpijskich turnieju kwalifikacyjnego. Pamiętajmy, że wcześniej będzie finał Ligi Narodów w Gdańsku i mistrzostwa Europy. Na igrzyskach chcemy przełamać ten nieszczęsny ćwierćfinał. Do tego trzeba zbudować reprezentację – wyjaśnił Świderski.

 

Prezes PZPS przyznał, że kalendarz kadry jest bardzo napięty. Dodatkowo dopiero 20 maja rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle.

 

- Trener Grbic patrzy przez pryzmat zdrowia zawodników. Najprawdopodobniej na początku Ligi Narodów bardziej eksploatowany będzie tzw. drugi garnitur. Natomiast ci czujący w nogach sezon ligowy najbardziej dostaną troszkę wolnego czasu na regenerację, podładowanie akumulatorów i w drugim, może trzecim tygodniu przygotowań dołączą do kadry– stwierdził.

 

Zaznaczył, że dywagacje na temat przeniesienia do Polski finału LM siatkarzy zostały ucięte szybko.

 

- Były takie zakusy. Trochę zamieszania wywołał jeden wywiad. Kiedy okazało się, że w żeńskim finale zagrają dwie tureckie drużyny, a w męskim – polskie, wykonałem telefon. Temat szybko został wyzerowany, dano mi do zrozumienia że turniej zostanie w Turynie. Z perspektywy czasu uważam, że to dobra decyzja. Nie będzie może wielkiego święta siatkówki, ale wyobraźmy sobie, że w finale Plusligi jastrzębianie grają pięć spotkań z ZAKSĄ, kończą w środę, a w sobotę muszą grać szósty, w Lidze Mistrzów. Na obcej ziemi sukces będzie smakował tym bardziej – powiedział Świderski.

 

Polscy siatkarze o przepustkę na igrzyska w Paryżu (2024) powalczą w Chinach od 30 września do 8 października. W grupie C ich rywalami, poza gospodarzami, będą Argentyńczycy, Holendrzy, Kanadyjczycy, Meksykanie, Belgowie oraz Bułgarzy. Awans zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.

 

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane od 28 sierpnia do 16 września w Bułgarii, Izraelu, Macedonii Północnej i Włoszech. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią.

 

Podopieczni Grbica do rozgrywek Ligi Narodów przystąpią 7 czerwca; w japońskiej Nagoi spotkają się z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią. Następnie przeniosą się do Rotterdamu, gdzie rywalami będą Niemcy, Holendrzy, Amerykanie i Włosi. Na zakończenie rundy grupowej Biało-Czerwoni w Passay City na Filipinach zagrają ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią.

 

Turniej finałowy odbędzie się w Gdańsku w dniach 19-23 lipca, gospodarze mają zapewniony udział.

AA, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie