EBL: Legia Warszawa pewnie pokonała Suzuki Arkę Gdynia

Legia Warszawa pokonała Suzuki Arkę Gdynia.

Legia Warszawa pewnie pokonała Suzuki Arkę Gdynia 90:61 w czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Travis Leslie z 23 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się James Florence - zdobył 15 punktów i 4 zbiórki.

Zespół z Warszawy świetnie wszedł w to spotkanie - po trafieniach Kyle’a Vinalesa i Travisa Lesliego prowadził 8:0. Później różnica wzrosła nawet do 11 punktów po zagraniach tych samych graczy. James Florence i Adrian Bogucki starali się poprawiać sytuację gości, ale nie było to łatwe. Trafienie Grzegorza Kamińskiego ustaliło wynik po 10 minutach na 27:14. Dzięki trójkom Dariusza Wyki i Łukasza Koszarka w drugiej kwarcie gospodarze uciekali aż na 21 punktów. Goście nie potrafili odpowiedzieć podobnymi rzutami, a to oznaczało, że Legia kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Mimo zmniejszenia strat przez Florence’a i Fennera, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:29.

Aric Holman i Dariusz Wyka utrzymywali dobry wynik gospodarzy na początku trzeciej kwarty. Późniejsze akcje duetu Kyle Vinales - Travis Leslie oznaczały aż 25 punktów różnicy. James Florence dwoił się i troił, ale jego trafienia nie wystarczyły do nawiązania rywalizacji. Dzięki wsadom Lesliego po 30 minutach było już 73:44. Ostatnia kwarta już niczego nie mogła zmienić - ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego ciągle prezentowała dobry poziom, a niezły mecz rozgrywał też Geoffrey Groselle. Suzuki Arka już do samego końca nie była w stanie realnie odrabiać strat. Ostatecznie Legia zwyciężyła aż 90:61.

Legia Warszawa - Suzuki Arka Gdynia 90:61 (27:14, 21:15, 25:15, 17:17)

Legia Warszawa: Travis Leslie 23, Kyle Vinales 17, Geoffrey Groselle 17, Aric Holman 11, Grzegorz Kamiński 8, Dariusz Wyka 5, Łukasz Koszarek 5, Janis Berzins 2, Grzegorz Kulka 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Szymon Kołakowski 0

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 15, Dominik Wilczek 8, Adrian Bogucki 8, Adam Hrycaniuk 7, Bartłomiej Wołoszyn 7, D.J. Fenner 5, Novak Music 4, Trey Wade 3, Wiktor Sewioł 2, Michał Lis 2, Aleksy Janiec 0, Adrian Pajkert 0