Trzy sety w pierwszym starciu! Faworytki bliżej piątego miejsca w Tauron Lidze

Siatkarki Chemika Police wygrały pierwszy mecz o 5. miejsce w Tauron Lidze.

W pierwszym meczu o 5. miejsce w Tauron Lidze siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę 23 kwietnia w Szczecinie.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Dobrze zaczęły gospodynie (3:0), ale policzanki szybko wyrównały, a w środkowej części seta uzyskały przewagę. W końcówce odskoczyły na trzy oczka (19:22), rywalki jeszcze złapały kontakt, ale kluczowe akcje padły łupem przyjezdnych. Jovana Brakocevic-Canzian zakończyła seta skutecznym atakiem (22:25).

W drugiej odsłonie inicjatywę przejęły kaliszanki, które w środkowej części seta odskoczyły na sześć punktów (14:8). Później jednak ich gra się posypała. Poszła seria punktów Chemika od 15:13 do 15:18 przy zagrywkach Agnieszki Korneluk, a później gospodynie popełniły kilka błędów. Jeden z nich ustalił wynik tej części meczu na 17:25.

Set numer trzy to udane otwarcie policzanek (2:6). Gospodynie szybko dogoniły przeciwniczki (7:7), ale, podobnie jak w poprzednich setach, ich gra mocno falowała. Wykorzystały to siatkarki Chemika, które odbudowały przewagę (15:19), a w końcówce kontrolowały sytuację. Spotkanie zamknęła skutecznym atakiem Natalia Mędrzyk (18:25).

Skrót meczu Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik:

Najwięcej punktów: Aleksandra Rasińska (11), Karolina Drużkowska (10) – Energa MKS; Jovana Brakocevic-Canzian (17), Martyna Łukasik (12), Agnieszka Korneluk (10), Iga Wasielewska (10) – Grupa Azoty Chemik. MVP: Iga Wasilewska (8/12 = 67% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

W rywalizacji o 5. miejsce zespoły rozgrywają mecz i rewanż. Jeśli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1—1, to zwycięzcę wyłoni "złoty set".

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)

Energa MKS: Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Kuligowska, Karolina Fedorek – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Aleksandra Wójcik, Katarzyna Wawrzyniak, Alina Bartkowska, Sonia Stefanik. Trener: Marcin Widera.
Chemik: Fabiola Almeida de Sousa, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Czyrniańska, Iga Wasielewska – Maria Stenzel (libero) oraz Maira Cipriano, Marlena Kowalewska, Joanna Sikorska, Natalia Mędrzyk. Trener: Radosław Wodziński.

Mecze o 5. miejsce w Tauron Lidze:

2023-04-20: Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)
2023-04-23: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).