Hurricanes w połowie drogi do drugiej rundy play-off

Hokeiści Carolina Hurricanes prowadzą 2-0 z New York Islanders

Hokeiści Carolina Hurricanes prowadzą 2-0 z New York Islanders w rywalizacji do czterech zwycięstw w 1. rundzie play off ligi NHL. W środę we własnej hali wygrali po dogrywce 4:3.

Zwycięstwo Hurricanes w szóstej minucie dogrywki dał Jesper Fast. Wcześniej dla gospodarzy gole zdobyli Paul Stastny, Stefan Noesen i Jaccob Slavin. Dla "Wyspiarzy" trafiali Kyle Palmieri, Mathew Barzal i Brock Nelson.

Dwa kolejne mecze odbędą się w Nowym Jorku.

Remis 1-1 jest w trzech pozostałych parach, które rywalizowały minionej nocy. Florida Panthers niespodziewanie pokonała na wyjeździe 6:3 najlepszą drużynę sezonu zasadniczego - Boston Bruins.

Po dwóch tercjach było 2:2, ale w trzeciej goście zagrali popisowo. W niej dwukrotnie z gola cieszył się Brandon Montour. Bramki dla Panthers zdobyli jeszcze Sam Bennett, Eric Staal, Carter Verhaeghe i Eetu Luostarinen.

- Przez dwie tercje radziliśmy sobie całkiem dobrze, ale potem zaczęliśmy popełniać katastrofalne straty - przyznał trener Bruins Jim Montgomery.

Dla "Niedźwiadków" trafili Brad Marchand, Tyler Bertuzzi i Taylor Hall.

W Dallas świetny mecz rozegrał Roope Hintz. Jego trzy gole znacząco przyczyniły się do wygranej miejscowych Stars z Minnesota Wild 7:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli jeszcze Tyler Seguin, Jamie Benn i dwie Jewgiednij Dadonow, a dla Wild Oskar Sundqvist, Marcus Johansson i Frederick Gaudreau.

Edmonton Oilers pokonali u siebie Los Angeles Kings 4:2. W pierwszej tercji gole dla gospodarzy strzelili Derek Ryan i Leon Draisaitl. W drugiej "Królowie" odpowiedzieli trafieniami Phillipa Danaulta i Gabriela Vilardiego. W trzeciej części gry zwycięstwo "Nafciarzom" zapewnili Klim Kostin oraz Evander Kane.