Jest decyzja w sprawie Wojciecha Szczęsnego. Massimiliano Allegri przekazał nowe informacje

Wojciech Szczęsny w wyjściowym składzie na rewanż ze Sportingiem.

Massimiliano Allegri przekazał w środę informacje odnośnie Wojciecha Szczęsnego, który z powodu problemów z sercem zszedł z boiska w trakcie pierwszego meczu 1/4 finału Ligi Europy. Mimo opuszczenia również ostatniego spotkania Juventusu w Serie A, przeciwko US Sassuolo Calcio (0:1), polski bramkarz ma wystąpić w czwartkowym rewanżu ze Sportingiem CP.

Swoją decyzję odnośnie powrotu Wojciecha Szczęsnego do wyjściowego składu Massimiliano Allegri wytłumaczył w następujący sposób:

- Wojciech Szczęsny wystąpi od pierwszej minuty spotkania ze Sportingiem, podobnie zresztą jak Alex Sandro. Wciąż zastanawiam się nad formacją ofensywną. Musimy zapomnieć o pierwszym meczu i podejść do rewanżu, jakby to był finał, bo o klasie Sportingu przekonał się wcześniej Arsenal. Nie biorę w ogóle pod uwagę obrony naszej skromnej zaliczki z pierwszego meczu przez 90 minut - powiedział szkoleniowiec Juventusu.

Przed tygodniem 33-letni golkiper opuścił boisko tuż przed końcem pierwszej połowy meczu przeciwko ekipie Sporting CP. Polak poczuł, że jego serce bije zbyt szybko i zauważył problemy z oddychaniem, więc natychmiast wezwał lekarzy. Po tej sytuacji został poddany badaniom, które na szczęście nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

"Wojciech Szczęsny został poddany badaniu EKG jeszcze w centrum medycznym stadionu. Na szczęście wszystko jest w porządku" - przekazał Romeo Agresti, dziennikarz Goal.com. "Pierwsze badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości w pracy serca" - dodał Juventus w krótkim komunikacie.

W jego miejsce wszedł Mattia Perin, a "Stara Dama" ostatecznie zwyciężyła 1:0 po golu Federico Gattiego.

Perin wystąpił między słupkami bramki Juventusu również w meczu ostatniej kolejki Serie A przeciwko Sassuolo, a także jest nominalnym wyborem trenera w przypadku spotkań Pucharu Włoch. W pierwszym meczu półfinałowym "Juve" zremisowało z Interem 1:1, natomiast rewanż zaplanowano na środę 26 kwietnia.