Skandal w Niemczech! Nie mieli wstydu i zrobili to Michaelowi Schumacherowi

Moto
Skandal w Niemczech! Nie mieli wstydu i zrobili to Michaelowi Schumacherowi
fot. PAP
Michael Schumacher

Do gigantycznego skandalu doszło niedawno w Niemczech, gdzie tamtejszy tabloid "Die Aktuell" opublikował wywiad z Michaelem Schumacherem. Problem w tym, że rozmowa została... wymyślona. Na interwencję rodziny legendy Formuły 1 nie trzeba było długo czekać.

W grudniu 2013 roku życie rodziny Schumacherów zmieniło się na zawsze. Wówczas legendarny kierowca Formuły 1 doznał wypadku na nartach w Alpach. Doszło do poważnych obrażeń neurologicznych. Siedmiokrotny mistrz świata długo przebywał w śpiączce. Obecnie przechodzi żmudną rehabilitację, a jego prywatność jest mocno strzeżona przez rodzinę i bliskich.

 

Tym bardziej wielu niemieckich kibiców mogło zdziwić się, gdy "Die Aktuell" opublikowało wywiad z Schumacherem. W nim można przeczytać, że były kierowca F1 potrafi samodzielnie przejść kilka metrów, dziękuje rodzinie za wsparcie oraz walczy o powrót do pełni sprawności.

 

ZOBACZ TAKŻE: FIA podtrzymało karę dla kierowcy Ferrari

 

Okazuje się jednak, że wywiad został wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Dziennikarze brukowca poinformowali o tym czytelników, ale mniejszą czcionką pod wielkim napisem "Michael Schumacher: Pierwszy wywiad".

 

To oczywiście zbulwersowało opinię publiczną u naszych zachodnich sąsiadów, którzy Schumachera traktują niczym dobro narodowe. Rodzina zawodnika już pozwała redakcję do sądu.

 

Warto zaznaczyć, że od momentu wypadku Schumachera w 2013 roku, ani razu nie był on widziany publicznie. Nie wyciekła również nawet jedna fotografia z jego okresu rehabilitacji.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie