Jan Błachowicz wskazał najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii

Sporty walki
Jan Błachowicz wskazał najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz wskazał najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii

Jan Błachowicz w magazynie Koloseum, którego był gościem, usłyszał pytanie o najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii. Zawodnik UFC bez większego namysłu podał konkretną odpowiedź, która raczej nie powinna zaskoczyć.

40-latek w ramach formatu "10 gongów", w którym to musiał odpowiadać tylko za pomocą słów "tak" i "nie", już na samym początku usłyszał pytanie o to, czy jest najlepszym polskim zawodnikiem MMA w historii. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej, długo nie myśląc, potwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz zmierzy się z Jonem Jonesem? "Mam nadzieję, że jest słowny"

 

Błachowicz swoją zawodową karierę zaczął już w 2007 roku, mając wówczas 24 lata. W swojej karierze stoczył 39 walk, z których aż 29 zostało przez niego wygranych. Polak najczęściej triumfował po decyzji sędziów - 11 razy. Jeśli chodzi o nokauty i poddania, to zawodnik kończył pojedynki w takie sposoby na swoją korzyść po dziewięć razy.

 

Ostatni pojedynek Błachowicz stoczył 10 grudnia ubiegłego roku. Miało to miejsce na gali UFC 282, jego rywalem był Rosjanin Magomed Ankalaev. Była to walka o pas mistrzowski, która zakończyła się remisem, w związku z czym nowy mistrz nie został wówczas wyłoniony.

 

MSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie