WTA w Stuttgarcie: Iga Świątek - Karolina Pliskova. Relacja i wynik na żywo

W swoim drugim meczu podczas turnieju w niemieckim Stuttgarcie Iga Świątek rywalizować będzie z Karoliną Pliskovą. Stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału imprezy. Relacja na żywo z meczu Świątek - Pliskova na Polsatsport.pl.

Ponad miesiąc czekali kibice tenisa na całym świecie na powrót na kort najwyżej sklasyfikowanej zawodniczki w rankingu WTA. Świątek nie zawiodła oczekiwań i w 1/8 finału rywalizacji w Stuttgarcie pewnie pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:1, 6:4. Szczególne wrażenie może robić pierwszy set, który przecież był dla Polki pierwszym po powrocie.

Piątkowa rywalka Świątek, Karolina Pliskova, swoją grę w Badenii-Wirtembergii rozpoczęła od 1/16 finału. Tam okazała się lepsza od Greczynki Marii Sakkari, pokonując dziewiątą rakietę świata 6:2, 6:3. Następnie w trzech setach wyeliminowała Chorwatkę Donnę Vekić 6:2, 6:7, 7:6.

W oficjalnych meczach spod szyldu WTA obie panie miały okazję rywalizować ze sobą tylko raz. W 2021 roku w finale turnieju w Rzymie Świątek rozbiła Pliskovą 6:0, 6:0. Jak będzie tym razem?

Relacja i wynik na żywo meczu Świątek - Pliskova na Polsatsport.pl. Początek o godz. 19.30.