Szlagier dla Ruchu Chorzów! Cenne zwycięstwo "Niebieskich" w kontekście walki o awans

Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków w hicie kolejki

Ruch Chorzów odniósł niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. W meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi "Niebiescy" pokonali Wisłę Kraków 2:0. Tym samym podopieczni Jarosława Skrobacza co najmniej do niedzieli będą wiceliderami rozgrywek.

Chorzowianie wyszli na prowadzenie w 31. minucie spotkania. Tomasz Wójtowicz posłał piłkę w pole karne, a tam spod opieki obrońców "Białej Gwiazdy" uwolnił się Michał Feliks. 24-latek złożył się do uderzenia z woleja, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce. Gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron tempo gry nie było zbyt wysokie. Wydawało się, że Wisła ruszy do ataku. W końcu zamiast gola na 1:1 zobaczyliśmy trafienie na 2:0 dla Ruchu. W 68. minucie meczu Macieja Sadloka na placu gry zastąpił Łukasz Moneta. Kilkadziesiąt sekund później skrzydłowy "Niebieskich" popędził na bramkę gości i wykończył kontratak swojego zespołu precyzyjnym strzałem w róg bramki.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego szukali gola kontaktowego, ale trudno im było przedrzeć się przez szczelną linię defensywną "Niebieskich". W 90. minucie gry groźnie z dystansu uderzał Kacper Duda. Jakub Bielecki odbił piłkę przed siebie. Do dobitki ruszył Luis Fernandez, ale Hiszpanowi nie udało się zdobyć bramki na 1:2.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. Ruch zwyciężył i przeskoczył Wisłę w ligowej tabeli. Co najmniej do niedzieli chorzowianie będą wiceliderami Fortuna 1 Ligi.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Feliks 31, Moneta 70