Mecz w lidze holenderskiej przerwany po ataku na sędziego

Rozgrywany w sobotę wieczorem mecz holenderskiej ekstraklasy piłkarskiej między drużynami FC Groningen i NEC Nijmegen został definitywnie przerwany po tym, jak sędzia liniowy został uderzony rzuconym z trybun kubkiem piwa.

Arbiter główny zastosował się do nowych przepisów tamtejszej federacji, które zaostrzono po incydencie w ubiegłym miesiącu w półfinale Pucharu Holandii pomiędzy Feyenoordem Rotterdam i Ajaksem Amsterdam, gdy zawodnik gości Davy Klaassen został uderzony w głowę zapalniczką.

Mecz w Groningen przerwano w 20. minucie przy wyniku 0:0. Jak poinformowała agencja ANP, stewardzi stadionowi zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za incydent.