WTA w Stuttgarcie: Iga Świątek - Aryna Sabalenka. Kiedy mecz? O której godzinie?

Kiedy odbędzie się mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka?

Tak jak przed rokiem w finale turnieju WTA w Stuttgarcie zmierzą się Iga Światek i Aryna Sabalenka. Broniąca tytułu polska tenisistka grała z Białorusinką sześć razy i ma na koncie cztery zwycięstwa.

W drodze do tegorocznego finału podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała z Chinką Qinwen Zheng 6:1, 6:4 i Czeszką Karolinę Pliskovą 4:6, 6:1, 6:2. W półfinale już po kilkunastu minutach z powodu kontuzji mecz poddała Tunezyjka Ons Jabeur.

Sabalenka doskonale zaczęła sezon. W styczniu triumfowała w wielkoszlemowym Australian Open, jednak od tamtego czasu nie wygrała żadnego turnieju. Polka ma natomiast na koncie lutowy triumf w Dausze. Impreza w Stuttgarcie jest jej pierwszą po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją żeber.

Świątek ma z Sabalenką bilans 4-2, ale przegrała z nią ostatnią konfrontację. W listopadzie w półfinale WTA Finals uległa jej 2:6, 6:2, 1:6.

Zwyciężczyni turnieju otrzyma 120 tys. dolarów oraz samochód Porsche Taycan.

Kiedy mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka? O której godzinie mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka?

Finał turnieju WTA w Stuttgarcie zostanie rozegrany w niedzielę 23 kwietnia 2023 roku. Początek pojedynku około godziny 13:00.